Paini lisenssi 2019

Auranmaan Painiseura ry. Lisenssin hakeminen Auranmaan Painiseura ry on päättänyt ta tarjota kilpailuryhmän painijoille lisenssin, näin tukeakseen nuoria urheilijoitamme. Lisenssin saamiseksi edellytämme aktiivista osallistumista kilpailuihin; painijan on osallistuttava vähintään kuuteen lisenssikisaan vuoden aikana. Jos tämä suunnitelma ei toteudu, lisenssiä ei seuran puolesta enää uusita, vaan se jää painijan itsensä hankittavaksi. Seura sitoutuu maksamaan ainoastaan lisenssin, ei lisävakuutusta. Suositeltavaa olisi jokaisen painijan tarkistaa oma vakuutusturva. Toimintatapa on, että alaikäisen huoltajan on itse luotava lapselleen oma sportti-id tunnus, jonka jälkeen itse hakea lapselle lisenssi. Seura maksaa lisenssin, kun näemme onnistuneen hakemuksen seuramme suomisport-tilillä. Myös pienempien ryhmässä tulee hankkia vähintään H-luokan harrastajalisenssi. Ilman lisenssiä ei saa osallistua jatkossa enää edes kämppäpaineihin! Pienten H-lisenssi on omakustanteinen. Lisätietoa ja hakuohjeet löytyy www.suomisport.fi

Seuran yhteyshenkilö: Ron Lammi p.045-1364175 tai info@auranmaanpainiseura.fi

http://www.painiliitto.net/tiedostot/Suomisport/suomisport-pikaohje.pdf

Pikaohje tunnusten luomiseen sekä lisenssin ja vakuutuksen ostoon!